W drodze po awans – przed meczem z Lublinem

Czas rozpocząć zmagania w finale 2. Ligi Żużlowej. W niedzielę pierwszy mecz o awans do I ligi. Na torze w Lublinie spotkają się zespoły Speed Car Motor oraz HAWA Start Gniezno. Gospodarze znaleźli się w finale po piątkowym zwycięstwie nad Ostrovią Ostrów. Kierownictwa obu ekip desygnowały do boju swoje najsilniejsze zestawienia. Początek meczu o godzinie 18.30, a bezpośrednią transmisję w systemie Pay Per View przeprowadzi Lubelska.tv

Sztab szkoleniowy z Pierwszej Stolicy ma do dyspozycji dwójkę obcokrajowców. W niedzielny wieczór na stadionie przy Al.Zygmuntowskich oglądać będziemy Szweda Olivera Berntzona oraz Eduarda Krcmara. Czech w piątek upadł na tor podczas drugiej rundy IMŚJ w niemieckim Gustrow i wśród kibiców pojawiły się obawy o stan zdrowia żużlowca. Na szczęście upadek w piątej serii nie przyniósł żadnych przykrych konsekwencji. Krcmar wraz ze swoim teamem pojawił się w Gnieźnie w sobotę skąd w niedzielę rano uda się w podróż do Lublina, by rywalizować z “Koziołkami”. W awizowanym składzie HAWY Startu Gniezno znalazła się trójka najskuteczniejszych seniorów: Mirosław Jabłoński, Marcin Nowak oraz Adrian Gała. Skład uzupełnia para młodzieżowców. Stworzą ją – podobnie jak na półfinale z Naturalną Medycyną PSŻ Poznań – Damian Stalkowski oraz Norbert Krakowiak.

krcmar_gniezno_przed_lublinem

Eduard Krcmar zjawił się w Gnieźnie w sobotę

Gospodarze dopiero w piątek przypieczętowali swój awans do finału. Tego dnia udało się rozegrać zaległy półfinał z Ostrovią (47:43 dla Speed Car Motoru). Obie ekipy wystąpiły w okrojonych składach, bez swoich najsilniejszych punktów. Lublinianie nie mogli skorzystać z usług Roberta Lamberta i Martina Smolińskiego. W szeregach ostrowian zabrakło Sama Mastersa. Przed niedzielnym meczem trener Dariusz Śledź takiego zmartwienia już nie ma. Bardzo dobrze spisujący się w II lidze Brytyjczyk Robert Lambert znalazł się w awizowanym składzie Speed Car Motoru i z pewnością będzie chciał potwierdzić swoją wysoką dyspozycję z całego sezonu. Silnym ogniwem finalistów z Lublina jest Paweł Miesiąc – w piątek nie znalazł pogromcy wśród rywali. Kroku dotrzymywał mu Oskar Bober. Wypożyczony z Wrocławia zawodnik znacząco wzmocnił nie tylko formację młodzieżową lublinian, ale również z powodzeniem zastępował seniorów – w tym przypadku Daniela Jeleniewskiego, który nie był w pełni sił po upadku w jednym z wyścigów. “Jeleń” zapowiada, w niedzielnej konfrontacji dla jego drużyny cel jest jeden – awans do I ligi. Mecz z trybun oglądać będzie Maciej Kuciapa. Po słabym występie w półfinale stracił on miejsce w składzie na rzecz wspomnianego Lamberta.

Składy drużyn na finał 2. Ligi Żużlowej:
HAWA Start Gniezno:
1. Marcin Nowak
2. Oliver Berntzon
3. Adrian Gała
4. Eduard Krcmar
5. Mirosław Jabłoński
6. Norbert Krakowiak
7. Damian Stalkowski
Speed Car Motor Lublin:
9. Bjarne Pedersen
10. Stanisław Burza
11. Paweł Miesiąc
12. Robert Lambert
13. Daniel Jeleniewski
14. Oskar Bober

Pierwszy mecz finałowy w niedzielę 10 września na torze w Lublinie. Początek o godzinie 18.30.
Rewanż na torze w Gnieźnie tydzień później, 17 września. Prezentacja – godzina 16.00. W poniedziałek rozpoczyna się przedsprzedaż biletów w punktach stacjonarnych. Wejściówki cały czas są dostępne w sprzedaży on-line. Informacje o meczu dostępne są m.in. na wydarzeniu na Facebooku.

Tekst: Radosław Majewski