Buduj nowocześnie – buduj z drewna

Nowoczesne technologie zmieniają nasza świat nie do poznania. Rozwój ten nie ominął także branży budowlanej, owocując setkami nowych materiałów i technik budowy. Eksperci są jednak zgodni, że najbliższe lata należeć będą do drewna. Bo choć materiał ten kojarzy się nam raczej z minionymi wiekami, to jednak cały czas nie ma on sobie równych na placu budowy, łącząc wytrzymałość z łatwością obróbki. Jak wygląda więc budownictwo drewniane w XXI wieku?

interlers_1

Wśród wszystkich technik wznoszenia domów z drewna, na świecie najbardziej rozpowszechniony jest obecnie system lekkiego szkieletu, zwany często kanadyjskim. Takie obiekty dominują m.in. w Ameryce Północnej i Skandynawii, gdzie cały czas znaleźć można te powstałe jeszcze w XIX wielu. Domy szkieletowe znajdziemy też w Niemczech, Czechach i coraz częściej Polsce. Rozwiązanie to idealnie sprawdza się w trudnych warunkach klimatycznych. Dzieje się tak ponieważ ściany takich budynków prawie w całości stanowią termoizolację, chroniąc wnętrza przed ciężkimi mrozami i dużymi upałami. W krajach wysoce rozwiniętych, gdzie wynajęcie wykwalifikowanej ekipy budowlanej stanowi istotny wydatek w procesie budowy, ważnym czynnikiem staje się także maksymalne skrócenie czasu budowy. Tam również większą uwagę przykłada się do ekologii, a w tym zakresie domy szkieletowe nie mają sobie równych pod każdym względem – mogą powstawać prawie w całości z surowców odnawialnych, zapewniają energooszczędność obiektów i gwarantują przyjazny klimat ich mieszkańcom.

interlers_4

Wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie w branży konstrukcji drewnianych i nowoczesny park maszynowy, firma Inter-Lers oferuje swoim klientom kompleksowe wykonawstwo domów prefabrykowanych. Tworzona na hali produkcyjnej konstrukcja budynku, podobnie jak pozostałe produkty naszej firmy, powstaje z certyfikowanego, suszonego drewna C24 i najwyższej klasy łączników. Przygotowany w ten sposób szkielet zapewnia doskonałą stabilność i wytrzymałość. Prefabrykacja skraca także czas budowy i pozwala stawiać nam domy o dowolnej porze roku. Poza tym przy naszych realizacjach wykorzystujemy drewnopochodne materiały firmy Steico, które gwarantują optymalne właściwości termiczne i odpowiednie „oddychanie” ścian, a także wytrzymałe płyty MFP. Na życzenie inwestora możemy przygotować samą konstrukcję lub zająć się również dalszymi etapami budowy.

interlers_3

interlers_2

Wszystkich zainteresowanych ofertą firmy Inter-Lers zapraszamy do odwiedzin strony www.inter-lers.pl lub do kontaktu mailowego pod adresem wyceny@inter-lers.pl

Tekst: artykuł promocyjny Inter-Lers