Derby z Poznaniem: awizowany skład

Zasadniczą część sezonu żużlowcy GTM Start Gniezno zakończyli na pierwszym miejscu i do rundy finałowej przystępują z pozycji lidera. Pierwsze z decydujących spotkań na torach II ligi żużlowej w najbliższą niedzielę, 20 sierpnia. Kierownictwo gnieźnieńskiej drużyny przedstawiło dzisiaj awizowany na półfinał 2LŻ skład. W szeregach czerwono-czarnych w porównaniu z pierwszymi w tym roku derbami Wielkopolski doszło do jednej korekty – na Golęcinie będziemy oglądać Olivera Berntzona. Powracający po kontuzji Szwed wystąpi z numerem drugim na plastronie.

Pełne zestawienie czerwono-czarnych przedstawia się następująco:
1. Marcin Nowak,
2. Oliver Berntzon,
3. Adrian Gała,
4. Eduard Krcmar,
5. Mirosław Jabłoński,
6. Patryk Fajfer

W tym tygodniu młodzieżowcy GTM Start Gniezno wezmą udział w dwóch imprezach w ramach DMPJ – w środę w Gdańsku i dzień później w Grudziądzu. Seniorska część zespołu korzysta z okazji do występów w innych zawodach – m.in. Mirosław Jabłoński, którego w czwartek oglądać będziemy na torze w Gnieźnie podczas finału cyklu Speedway Best Pairs. W piątek kierownictwo gnieźnieńskiej drużyny zaplanowało trening na torze Orła Łódź. Będzie to kolejna wizyta naszych zawodników na tym obiekcie. “Chcemy pojeździć na przyczepnym torze, taki na piątek szykuje w Łodzi trener Janusz Ślączka. Przed półfinałem w Poznaniu musimy być gotowi na każdą ewentualność związaną z torem. Zawodnicy muszą być przygotowani do jazdy zarówno na nawierzchni przyczepnej jak i twardej.” – mówi menadżer sportowy Rafael Wojciechowski.

Skład gospodarzy – Naturalna Medycyna PSŻ Poznań:
9. Marcel Kajzer
10. Vladimir Borodulin
11. Daniel Pytel
12. Frederik Jakobsen
13. Mateusz Borowicz
14. Wojciech Pilarski
15. Przemysław Liszka

Derby Wielkopolski: Naturalna Medycyna PSŻ Poznań – GTM Start Gniezno w niedzielę 20 sierpnia, początek o godzinie 15.45.

Pierwsze spotkanie tych drużyn należało do bardzo zaciętych – rozstrzygnięcie nastąpiło w wyścigach 13. i 14., które drużyna GTM Start wygrała podwójne i tym samym żużlowcy z Gniezna mogli dopisać do tabeli trzy punkty meczowe – za zwycięstwo 48:42. 12 punktów zdobył Mirosław Jabłoński, 11 punktów Marcin Nowak, 10 oczek wywalczyli Eduard Krcmar i Adrian Gała. Cztery punkty to dorobek Krzysztofa Jabłońskiego. Mecz nie ułożył się po myśli naszych juniorów. Patryk Fajfer zdobył tylko jeden punkt, a debiutujący Jakub Osyczka po niebezpiecznie wyglądającej kolizji w wyścigu juniorów odwieziony został do szpitala. Liderem gospodarzy był Duńczyk Frederik Jakobsen. Relacja z meczu w dniu 30 lipca.

Tekst: Radosław Majewski