SBP: Czy rekordzista toru wprowadzi Nice Racing na podium?

W czwartek 17 sierpnia w Gnieźnie poznamy rozstrzygnięcia tegorocznego cyklu Speedway Best Pairs. Jednym z zawodników, którzy wystartują tego dnia na stadionie przy ulicy Wrzesińskiej 25 będzie reprezentujący Nice Racing Antonio Lindbaeck. Szwed powraca do Gniezna, gdzie w latach 2012 – 2013 reprezentował barwy miejscowego Startu. Wówczas, na swoim domowym obiekcie, reprezentant Nice Racing mógł pochwalić się średnią biegową 2,098 (2012) oraz 1,600 (2013). To właśnie do “Toninho” należy rekord gnieźnieńskiego toru, który od 2012 roku wynosi 61,82 sek. Z jego ustanowieniem wiąże się pewna anegdota, która mówi, że współautorem sukcesu reprezentanta Szwecji jest… osa, która grasowała w kasku Szweda i użądliła go w brodę. Jak opisują obecni wówczas na stadionie kibice Lindbaeck, po wygranym biegu, udał się bowiem do ambulansu w celu uzyskania opieki medycznej.

Antonio Lindbaeck jest jednym z najskuteczniejszych zawodników tegorocznego cyklu Speedway Best Pairs. Nic więc dziwnego, że walczący o podium Nice Racing postanowił desygnować Szweda do walki o punkty w końcowej batalii. Reprezentant Szwecji jest piątym zawodnikiem według średniej biegowej cyklu (1,82) oraz piątym według średniej ilości punktów na turniej (10). Co więcej, “Toninho” jest trzecim zawodnikiem cyklu, jeśli chodzi o największą ilość zdobytych punktów (20).

Dodajmy, iż bilety na finał zmagań Speedway Best Pairs 2017 wciąż są w sprzedaży. Kupić można za pomocą portalu KupBilet.pl: www.bit.ly/SBP_Gniezno. Sprzedaż kontynuowana będzie w sekretariacie GTM Start Gniezno (ul. Wrzesińska 25) w środę od godziny 10.00 do 16.00. W dniu imprezy kasy czynne od godziny 10.00.

Program zawodów do nabycia w cenie 10 zł. Każdy z kibiców, który zakupił program na pierwszy termin zawodów (4.05), otrzyma bezpłatnie wkładkę aktualizacyjną.

Ceny biletów:
TRYBUNA VIP Silver: 250 zł,
SEKTOR A,B – normalny: 45 zł,
SEKTOR A,B – ulgowy: 30 zł,
SEKTOR A,B – młodzieżowy: 15 zł,
SEKTOR C – normalny: 35 zł,
SEKTOR C – ulgowy: 25 zł,
SEKTOR C – młodzieżowy: 15 zł.

Tekst: informacja prasowa organizatorów SBP