Norbert Krakowiak dołącza do kadry GTM Start!

Kadra GTM Start Gniezno powiększyła się o jednego zawodnika. Do zespołu dołączył w piątek Norbert Krakowiak. Pochodzący z Witkowa żużlowiec wypożyczony został z drużyny Get Well Toruń. Krakowiak w zimowej przerwie związał się z gnieźnieńskim klubem umową na podstawie której mógł występować w czerwono-czarnych barwach na zasadzie gościa-juniora.

Starty na zasadzie gościa-juniora dopuszczały możliwość występu N.Krakowiaka tylko na pozycjach seniorskich. Teraz, po wypożyczeniu z Torunia, osiemnastolatek może startować na pozycjach juniorskich. To cenne wzmocnienie kadry młodzieżowej klubu z Pierwszej Stolicy.

Do tej pory najwyższą średnią wśród młodzieżowców z Gniezna pochwalić może się Damian Stalkowski – 1.395/bieg. Zawodnik przechodzi obecnie rehabilitację kontuzjowanego barku, zabrakło go w wyjazdowym meczu z Naturalną Medycyną PSŻ Poznań. Drugą średnią legitymuje się Patryk Fajfer – 1,242/bieg. W meczu z Poznaniem jako partner Fajfera pojawił się wypożyczony z Zielonej Góry Jakub Osyczka. Debiut w lidze dla młodego zawodnika okazał się niezwykle pechowy – upadł w swoim pierwszym wyścigu i został odwieziony do szpitala.

Nowy młodzieżowiec GTM Start pierwszy raz w lidze wystąpił dwa lata temu. Norbert Krakowiak mecz w barwach MDM Komputery ŻKS Ostrovia Ostrów odjechał w.. Gnieźnie. Pojawił się na torze trzykrotnie, wywalczył sześć punktów i walnie przyczynił się do wysokiego zwycięstwa swojej drużyny (62:28). Na początku sezonu 2016 trafił do ekstraligowego Get Well Toruń. Ze względu na kontuzje nie dane mu było pokazać pełni swoich umiejętności w lidze. W zawodach młodzieżowych notuje dobre wyniki i jest z pewnością solidnym wzmocnieniem kadry drugoligowca.

Tekst: Radosław Majewski