Apel do fanów – zakaz stosowania pirotechniki

Przed żużlowym weekendem  – spotkaniem z KSM Krosno na własnym torze oraz z Naturalną Medycyną PSŻ Poznań w stolicy Wielkopolski przypominamy o całkowitym zakazie używania materiałów pirotechnicznych.  Po meczach z Poznaniem, Lublinem oraz Ostrowem (u siebie i na wyjeździe) nasz klub otrzymał wysokie kary finansowe za nieprzestrzeganie regulaminu. Jesteśmy przekonani, że atrakcyjną oprawę można zrobić równie efektowną przy użyciu innych środków i materiałów.

Kolejne negatywne zachowania wiązać będą się z konsekwencjami finansowymi, a także innymi sankcjami z zamknięciem stadionu włącznie. Na sytuację związaną z niewłaściwym zachowaniem kibiców uczuleni są sponsorzy klubu – nałożenie kar na GTM Start spowoduje ich rezygnację ze wspierania stowarzyszenia. Uznają oni, że ich pieniądze przeznaczone zostaną na pokrycie kar za chuligańskie wybryki pseudokibiców, a nie wsparcie klubu i rozwój sportu żużlowego.

Wierzymy, że podjęte przez klub w ostatnich tygodniach działania przyniosą efekt i podobnie jak miało to miejsce przy okazji meczu GTM Start Gniezno u siebie z Kolejarzem Rawicz pirotechnika zostanie ze stadionów wyeliminowana. W porozumieniu ze służbami zabezpieczającymi obiekt na meczu z KSM Krosno oraz spotkaniach rundy finałowej wzmożony zostanie monitoring najbardziej newralgicznych sektorów, do zabezpieczenia których zaangażowani zostaną dodatkowi pracownicy ochrony (umundurowani oraz w ubiorach cywilnych). Ewentualni sprawcy będą zatrzymywani i przekazywani w ręce policji.

Apel wiąże się przede wszystkim z niedzielnym meczem wyjazdowym do Poznania. W niedalekiej przeszłości gnieźnieński klub ukarany został za zachowanie kibiców na stadionie w Ostrowie, mimo że nie organizował wyjazdu fanów wspierających nasz zespół. Nie pozwólmy, aby sytuacja się powtórzyła w kontekście zaległych derbów Wielkopolski na poznańskim Golęcinie. Nie dopuśćmy, by ktokolwiek niszczył wizerunek klubu, negatywnie wpływał na wizerunek Startu na jakimkolwiek stadionie.

Zadbajmy razem o bezpieczeństwo na obiektach gdzie rozgrywane są mecze żużlowe!

Tekst: Radosław Majewski