Derby Wielkopolski w niedzielę – znamy składy

Dzień po meczu z KSM Krosno gnieźnianie nadrobią ligowe zaległości. W niedzielę drużyna GTM Start Gniezno udaje się do Poznania na przełożone derby Wielkopolski z Naturalną Medycyną PSŻ. Sztab szkoleniowy nie może w tym spotkaniu skorzystać z usług kontuzjowanego Olivera Berntzona, który we wtorek złamał obojczyk i jego występ jest wykluczony. Pod nieobecność Szweda kierownictwo Startu awizowało skład z jednym obcokrajowcem. Na Golęcinie zaprezentuje się Eduard Krcmar.

Czech miał okazję do jazdy na poznańskim torze w niedzielę przy okazji pierwszej rundy IMŚJ – z dorobkiem pięciu punktów sklasyfikowany został na jedenastej pozycji.

Pełne zestawienie GTM Start Gniezno na niedzielne derby prezentuje się następująco:
1. Marcin Nowak
2. Adrian Gała
3. Krzysztof Jabłoński
4. Eduard Krcmar
5. Mirosław Jabłoński
6.
7. Patryk Fajfer

Nasi rywale awizują najsilniejszy skład z dwójką obcokrajowców na czele. W barwach “Skorpionów” zobaczymy Duńczyka Fredrika Jakobsena i Rosjanina Władimira Borodulina. Podopieczni trenera Tomasza Bajerskiego są bliscy udziału w rundzie finałowej na torach 2. Ligi Żużlowej – mają teoretycznie łatwiejszy układ spotkań niż piąta w tabeli ekipa KSM Krosno. Przełożony mecz VIII kolejki w Poznaniu będzie miał duże znaczenie dla ostatecznego układu tabeli przed decydującymi rozstrzygnięciami w II lidze.

Awizowane zestawienie Naturalnej Medycyny PSŻ Poznań na niedzielę:
9. Władimir Borodulin
10. Marcel Kajzer
11. Mateusz Borowicz
12. Daniel Pytel
13. Fredrik Jakobsen
14. Przemysław Liszka
15.

Naturalna Medycyna PSŻ Poznań – GTM Start Gniezno
VIII runda 2. Ligi Żużlowej  – mecz przełożony
Niedziela, godzina 16.45, stadion POSiR – Golęcin, ul. Warmińska 1

Tekst: Radosław Majewski