Żużlowy weekend przed nami!

Ostatni weekend lipca dla kibiców GTM Start Gniezno zapowiada się niezwykle ciekawie. Żużlowcy z Grodu Lecha rozegrają w jego trakcie dwa spotkania ligowe. Najpierw, w sobotę, na własnym obiekcie zmierzą się z drużyną KSM Krosno. To będzie ostatni mecz rundy zasadniczej w Gnieźnie. „Wilki” z Krosna to piąta drużyna w tabeli II ligi. Liderem zespołu jest Francuz David Bellego. Skuteczni są również Mariusz Fierlej i Ilja Czałow. Poza tym krośnianie mają w swoich szeregach dobrze punktującego gościa – Damiana Dróżdża. Czerwono-czarni z kolei na własnym obiekcie są niepokonani – odnieśli wysokie zwycięstwa m.in. z zespołami z Lublina, Ostrowa czy Rawicza. Kolejna okazja, by oglądać w akcji żużlowców GTM Start Gniezno!

Trwa przedsprzedaż biletów w promocyjnych cenach. Wejściówki na sektor AB dostępne są w cenach: 20 zł normalne, 15 zł ulgowe. Bilety wstępu na sektor C to normalne 15 zł i 10 zl ulgowe. Ponadto w sprzedaży dostępne są bilety młodzieżowe – obowiązują na cały stadion – w cenie 5 zł. Zakup biletów możliwy jest poprzez stronę internetową www.tubilety.pl, a także w sekretariacie GTM Start przy ul. Wrzesińskiej (od 10 do 16). Najlepsza atmosfera na trybunach, świetna zabawa dla kibiców, emocje na torze przez piętnaście wyścigów – warto zaplanować sobie sobotnie popołudnie na wizytę przy W25 w Gnieźnie! Pierwszy wyścig dnia zaplanowany został na godzinę 17.30.

Dzień później, w niedzielę, czerwono-czarni udadzą się na zaległy mecz do Poznania. Ekipa Naturalnej Medycyny PSŻ Poznań po dość niespodziewanym sukcesie na torze w Krośnie awansowała na czwarte miejsce w tabeli i jest w tej chwili najpoważniejszym kandydatem do wejścia do fazy play-off i obok Lublina, Gniezna i Ostrowa to właśnie drużyna ze stolicy Wielkopolski wystąpi najprawdopodobniej w rundzie finałowej 2. Ligi Żużlowej. Gnieźnianie jeśli chcą do finałów przystąpić z pierwszej pozycji muszą to spotkanie wygrać. Wówczas obie ekipy z Wielkopolski spotkają się ponownie. To zadanie nie będzie jednak należało do łatwych. Najwyższą średnią w ekipie Naturalnej Medycyny PSŻ Poznań może się pochwalić Władimir Borodulin (2,061), skuteczny jest także Duńczyk Fredrik Jakobsen (średnia 1,854). W rozgrywkach II ligi dobrze radzą sobie poznańscy młodzieżowcy – Przemysław Liszka i Wojciech Pilarski. Tą formację na zasadzie wypożyczenia wzmocnił wychowanek GTM Start Gniezno – Kevin Fajfer. Najmłodszy z klanu Fajferów zadebiutował w poznańskich barwach w meczu w Krośnie, gdzie w czterech startach wywalczył dwa punkty.

Kierownictwo czerwono-czarnych na dwa spotkania w weekend ma do dyspozycji sześciu dobrze punktujących seniorów. Wysokimi średnimi mogą pochwalić się Marcin Nowak, bracia Jabłońscy, Eduard Krcmar oraz Oliver Berntzon. Do wysokiej dyspozycji powraca także Adrian Gała, który z dobrej strony pokazał się w meczu z Kolejarzem Rawicz oraz podczas towarzyskich zawodów w niemieckim Wittstock – gnieźnianin je wygrał. Dobre wyniki w imprezach młodzieżowych notuje Patryk Fajfer. Urazu barku w minionym tygodniu nabawił się Damian Stalkowski. Junior GTM Start przechodzi leczenie oraz rehabilitację i będzie gotowy na ostatni weekend lipca by wspomóc zespół w walce o kolejne ważne ligowe punkty.