Stop petardom przy W25 – klub zagrożony karą finansową!

GTM Start Gniezno jak do tej pory dobrze radzi sobie w rozgrywkach na torach 2. Ligi Żużlowej. Drużyna jest na drugim miejscu w ligowej tabeli, a mecze na własnym obiekcie cieszą się dużym zainteresowaniem publiczności. Niestety, po Derbach Wielkopolski nasz klub otrzymał wysoką karę finansową, której wykonanie zostało warunkowo zawieszone.

GKSŻ w wystosowanym w poniedziałek piśmie poinformowała o nałożeniu kary za używanie materiałów pirotechnicznych podczas spotkania z Naturalną Medycyną PSŻ Poznań. Pojawiły się one w trakcie prezentacji oraz podczas rozgrywania zawodów, między biegami – jest to niedozwolone i zostało odnotowane przez arbitra pojedynku. Zwracamy się z apelem do kibiców o całkowite zaprzestanie tego typu praktyk.

Jesteśmy zdecydowanie przeciwni korzystaniu z niedozwolonych regulaminem form dopingu. Od samego początku naszej działalności stawiamy na bezpieczeństwo na trybunach, chcemy aby nasz obiekt był przyjazny wszystkim kibicom niezależnie od wieku, a same zawody odbywały się z poszanowaniem wszystkich zasad i regulaminów. Wychodzimy z nowymi inicjatywami do kibiców, fani mają możliwość bezpośredniego kontaktu z żużlowcami, umożliwiamy wstęp do parku maszyn już kilkanaście minut po meczu.

Nierozsądne zachowanie kilku osób, które nie potrafią się dostosować do regulaminu może mieć przykre konsekwencje dla klubu. Odpalając race czy petardy na stadionie podczas meczu należy zdawać sobie sprawę, że to działanie nie dające wsparcia, a odnoszące zupełnie odwrotny skutek. Apelujemy o zaprzestanie takich działań. Wierzymy, że kibice którym leży na sercu dobro klubu zrozumieją naszą prośbę. W przeciwnym wypadku niezbędne będzie podjęcie zdecydowanie bardziej restrykcyjnych kroków z zakazem wstępu dla pojedynczych osób czy całych grup zorganizowanych włącznie.

Zgodnie z regulaminem – “Przepisy dyscyplinarne sportu żużlowego” za wrzucenie przedmiotu przez kibiców do parku maszyn lub na tor w czasie zawodów lub treningu przed zawodami – kara pieniężna od 2000 zł do 10000 zł, za naruszenie bezpieczeństwa imprezy kara pieniężna od 5000 zł do 50000 zł oraz zamknięcie stadionu dla publiczności na 1 do 3 meczów ligowych.  Za  nieodpowiednie  zabezpieczenie  zawodów przez  organizatora  lub  za  naruszenie przepisów ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez  masowych, a także postanowień i zaleceń  wydanych przez inne organa administracji właściwe dla terenu działania klubu:
a) kara pieniężna od  4000  zł  do  50000  zł  oraz  zamknięcie  stadionu  na  1 do 3 meczów ligowych,
b) kara pieniężna od  4000  zł  do  50000  zł  oraz  zamknięcie  dla  publiczności stadionu lub jego części na 1 do 3 meczów ligowych,
c) kara pieniężna od  4000  zł  do  50000  zł  oraz  zakaz  przyjmowania  kibiców przyjezdnych,
d) kara pieniężna od 4000 zł do 50000 zł,
e) zamknięcie stadionu na 1 do 3 meczów ligowych,
f) zamknięcie dla publiczności  stadionu  lub  jego  części  na  1  do  3  meczów ligowych,
g) zakaz przyjmowania kibiców przyjezdnych,

Obecność pirotechniki na kolejnych meczach wiązać będzie się z wysoką karą finansową, może doprowadzić także do zamknięcia stadionu ze względów bezpieczeństwa. To z kolei może skutkować wycofaniem klubu z rozgrywek. Nie bądźmy obojętni, gdy ktoś obok nas odpala petardy czy race. Sygnalizujmy ten fakt odpowiednim służbom działającym na stadionie. GTM Start Gniezno to nasze wspólne dobro, a żużel to sport numer jeden w Grodzie Lecha – tylko wspólnie z Wami – kibicami – możemy osiągnąć sukces i wierzymy, że tak się stanie.