Piknik LetsMakeSpeedway w niedzielę na Rynku

W Gnieźnie odbywają się Imieniny Miasta. Szereg uroczystości i ciekawych wydarzeń dedykowanych mieszkańcom miasta ma miejsce w Pierwszej Stolicy dziś oraz jutro. Jednym z punktów programu jest promocja drugiej rundy cyklu Speedway Best Pairs. Zawody odbędą się na torze przy ulicy Wrzesińskiej w czwartek, 4 maja. Początek zaplanowano na godzinę 18. W niedzielę przedstawiciele firmy One Sport – właściciela praw do cyklu SBP pojawią się w Grodzie Lecha.

Event z akcentem żużlowym odbywać się będzie na gnieźnieńskim Rynku. Od godziny jedenastej na Rynku oraz w jego okolicach pojawią się atrakcyjne hostessy, które w strojach #letsmakespeedway rozdawać będą ulotki i silikonowe opaski. Dla dzieci przygotowano specjalną strefę, gdzie najmłodsi będą mieli m.in. kolorowanki. Ponadto będzie możliwość zrobienia sobie pamiątkowej fotografii na motocyklu. Dla nieco starszych kibiców, przede wszystkim męskiej części, przewidziano fotki z Grid Girls. Atrakcyjne dziewczyny, hostessy i podprowadzające przy okazji zawodów SEC i SBP są nieodłącznym elementem organizowanych przez firmę One Sport imprez.

fogo_torun

Pierwszą rundę SBP w Toruniu wygrała drużyna Fogo Power (fot. Natalia Gotter)

Na popołudnie przewidziano m.in. quiz wiedzy o żużlu. Od 16.30 do 17.00 zapisy, a później sprawdzenie tej wiedzy w formie pisemnej i ustnej. Dla najlepszych przewidziano bilety wstępu na SBP w Gnieźnie, zaś zwycięzca będzie miał okazję odwiedzić park maszyn przed czwartkowymi zawodami. Przez całą niedzielę w trakcie obecności firmy One Sport na Rynku będzie możliwość nabycia wejściówek na zawody.

Bilety będą dostępne w identycznych cenach jak w przedsprzedaży na stronach www.kupbilet.pl, tj:
sektor AB: Normalny 45 zł, Ulgowy 30 zł, Młodzieżowy – 15 zł,
– sektor C: Normalny 35 zł, Ulgowy 25 zł, Młodzieżowy – 15 zł.
– trybuna VIP Silver 250 zł.
– program 10 zł.

Niedzielna impreza na Rynku zakończy się około godziny 18.00. Przypomnijmy, że druga runda Speedway Best Pairs na torze w Gnieźnie odbędzie się w czwartek 4 maja (godzina 18.00). Turniej pierwotnie planowany był dwa dni wcześniej, na wtorek. Niestety, niesprzyjająca aura storpedowała pierwszą kolejkę PGE Ekstraligi, a władze tych rozgrywek podjęły decyzję o odwołaniu trzech z czterech zaplanowanych na 17 kwietnia spotkań i przełożeniu dwóch meczów na 2 maja co wykluczyło rozegranie SBP w tym terminie. Pisaliśmy na ten temat w czwartek.

Tekst: Radosław Majewski