We wtorek powtórka eliminacji Złotego Kasku!

We wtorek na stadionie przy ul. Wrzesińskiej odbędzie się przełożona eliminacja Złotego Kasku. Turnieju nie udało się rozegrać w czwartek kiedy to na przeszkodzie stanęły warunki torowe. Zaplanowane na wtorek zawody rozpoczną się o godzinie 18.30. Kibiców zapraszamy na sektor AB.  Na trybunę wstęp dla posiadaczy karnetów na trybunę oraz kart SVC.

Zestawienie zawodników, których oglądać będziemy na torze w Grodzie Lecha prezentuje się nadzwyczaj ciekawie – kibice speedwaya w Gnieźnie zobaczą tak uznane żużlowe marki jak Jarosław Hampel, Piotr Protasiewicz czy Rune Holta. W stawce szesnastu rywalizujących zawodników znalazły się dwa miejsca dla reprezentantów gospodarzy – w akcji oglądać będziemy kapitana GTM Start Mirosława Jabłońskiego oraz Adriana Gałę.

29

W eliminacjach do Złotek Kasu wystąpi m.in. Mirosław Jabłoński

Z zawodów w Gnieźnie przepustkę do finału rozgrywek uzyska czterech najlepszych zawodników, piąty będzie drugim rezerwowym w finale. Warto przypomnieć, że Złoty Kask to eliminacja do cyklu SGP oraz SEC. Z finałowego turnieju o Złoty Kask pięciu najlepszych zawodników otrzyma prawo startu w eliminacjach do IMŚ (szóstego wskaże GKSŻ). Czołowa szóstka ponadto zapewni sobie start w eliminacjach do cyklu SEC. Siódmego reprezentanta nominuje GKSŻ.

Ze startu w eliminacjach do Złotego Kasku zwolniona została trójka zawodników, uczestników cyklu SGP 2017 – Maciej Janowski, Patryk Dudek oraz Piotr Pawlicki. Mają oni zagwarantowany start w finale zgodnie z art. 846.3 RSŻ.

Pełna lista startowa turnieju w Gnieźnie:
1. Adrian Gała (GTM Start Gniezno)
2. Norbert Kościuch (Polonia Piła)
3. Tomasz Gapiński (Polonia Piła)
4. Mirosław Jabłoński (GTM Start Gniezno)
5. Kacper Gomólski (Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
6. Jarosław Hampel (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra)
7. Piotr Protasiewicz (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra)
8. Oskar Fajfer (Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
9. Rafał Okoniewski (MRGARDEN GKM Grudziądz)
10. Damian Dróżdż (Betard Sparta Wrocław)
11. Krystian Pieszczek (MRGARDEN GKM Grudziądz)
12. Daniel Kaczmarek (Get Well Toruń)
13. Zbigniew Suchecki (Ostrovia Ostrów)
14. Sebastian Ułamek (Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa)
15. Mateusz Szczepaniak (Arge Speedway Wanda Kraków)
16. Rune Holta (Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa)
17. Dominik Kossakowski (Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
18. Michał Łopaczewski (Kolejarz Opole)

Początek eliminacji Złotego Kasku o godzinie 18.30. Bilety dostępne w kasach przed turniejem w następujących cenach: normalne 15 zł, ulgowe 10 zł, program 5 zł. Posiadacze karnetów wstęp wolny. Dzieci do 7 roku życia wstęp wolny. Od 8 do 12 roku życia włącznie obowiązuje wstęp na program – uczniowie szkół podstawowych z ważną legitymacją. Wstęp na bilety ulgowe dla uczniów i studentów do 26 roku życia (z ważną legitymacją). Ulga przysługuje również seniorom powyżej 65 lat oraz kobietom. Bilety zakupione w czwartek zachowują ważność.

Tekst: Radosław Majewski
Foto: Tomasz Kordys Photography