Zmiana planów sparingowych GTM Start

Na stadionie przy ulicy Wrzesińskiej trwają przygotowania do sezonu 2017. W minionym tygodniu na torze pojawił się ciężki sprzęt – prace odbywały się między innymi z wykorzystaniem równiarki oraz kultywatora. Ponadto naprawione zostały istniejące bandy, a także zamontowano bandy absorbujące energię kinetyczną. To nowość, która znalazła się w regulaminie na sezon 2017. Są one zamontowane w miejscu, gdzie kończyć się będzie banda pneumatyczna.

W poniedziałek przybyła do Gniezna ekipa od montażu band pneumatycznych. Zostaną one zainstalowane z zachowaniem wymagań określonych regulaminem i zapewnią bezpieczeństwo zawodnikom. Ponadto – jeśli zgodnie z prognozami synoptyków – warunki pogodowe będą sprzyjające kontynuowane będą prace torowe. Nawierzchnia zostanie przygotowana do uzupełnienia nowym materiałem. Jego rozsypanie zaplanowano na wtorek. W międzyczasie wykonane zostaną wszystko pozostałe kwestie, które znalazły się w zaleceniach dla obiektu w Gnieźnie pod kątem weryfikacji na sezon 2017 i przedłużenia licencji ważnej obecnie do końca marca br.

montazdmuchawca02

Montaż band pneumatycznych

montazdmuchawca01

Montaż band pneumatycznych

Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie to po połowie tygodnia drużyna wyjedzie na tor po zimowej przerwie i odbędzie pierwsze treningi. Podobnie jak przy pracach związanych z nawierzchnią tak i tutaj duże znaczenie będą miały warunki atmosferyczne. Pogoda nieco pokrzyżowała plany działaczom GTM Start Gniezno i w związku z tym nie dojdzie do zaplanowanych na najbliższy weekend sparingowych potyczek ze Spartą Wrocław. Wszystko ze względu na zbyt małą ilość treningów obu ekip. W zamian za to niewykluczony jest wspólny trening zawodników obu drużyn. Ostateczne decyzje w tej kwestii zostaną podjęte w najbliższych dniach po konsultacjach ze sztabem szkoleniowym Sparty. Na dzień dzisiejszy plany sparingowe czerwono-czarnych zmieniają się bardzo dynamicznie ze względu na warunki torowe i plany innych zespołów.

tor_pon1303

Tor w poniedziałkowe przedpołudnie

22 marca przyjadą do Gniezna wszyscy zawodnicy, którzy wezmą udział w testach wydolnościowych po okresie przygotowawczym. Kolejne dni będą wykorzystane na treningi zespołu na torze przy ulicy Wrzesińskiej.

Na chwilę obecną przewidywane jest spotkanie sparingowe na 29 marca. W tym okresie w Polsce przebywać będzie zespół szwedzkiej Elitserien Lejonen Gislaved. Skandynawowie są zainteresowani rozegraniem towarzyskiego pojedynku w Gnieźnie. Jeśli do tego dojdzie wówczas kibice w Grodzie Lecha nie będą narzekać na brak wydarzeń związanych z czarnym sportem. W środę kontrolny pojedynek ze Szwedami, dzień później eliminacja do Złotego Kasku. Na sobotę 1 kwietnia zaplanowane są z kolei zawody Back in Town II – Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego, Pierwszego Króla Polski.

Nie jest jeszcze dokładnie znany termin przyjazdu do Gniezna zespołu z Daugavpils. Trener Lokomotivu Nikołaj Kokin chciałby pojawić się tutaj nieco wcześniej niż na początku kwietnia, jak było to pierwotnie zakładane. Po ustaleniu harmonogramu treningów prawdopodobnie także z Łotyszami żużlowcy GTM Start Gniezno rozegrają sparing lub odbędą wspólny trening.

Tekst: Radosław Majewski