“Szlaka” na najwyższym poziomie. 2 maja Speedway Best Pairs.

Gniezno będzie gospodarzem drugiej rundy Speedway Best Pairs. To informacja, która od samego początku wywołuje duże zainteresowanie wśród fanów czarnego sportu. Na zorganizowanej w czwartek konferencji prasowej poznaliśmy nieco więcej szczegółów na temat współpracy organizatora cyklu – firmy One Sport z władzami Gniezna oraz działaczami GTM Start Gniezno.

Zaplanowany na drugi dzień maja turniej będzie nie lada gratką dla spragnionych żużlowych emocji kibiców w Pierwszej Stolicy. Do Gniezna przybędzie światowa czołówka, która ma zagwarantować mnóstwo wrażeń wszystkim tym, którzy zdecydują się odwiedzić obiekt przy ulicy Wrzesińskiej.

Tomasz Budasz (prezydent Gniezna)

Tomasz Budasz (prezydent Gniezna)

“Chcemy zapewnić naszym mieszkańcom rozrywkę żużlową nie tylko wydaniu ligowym, ale także na najwyższym poziomie jeśli chodzi o inne imprezy.” – mówi prezydent Gniezna Tomasz Budasz. Włodarz miasta dostrzega dużą wartość turnieju w aspekcie promocji miasta. “Dzięki transmisji telewizyjnej w stacji o światowym zasięgu z promocją Gniezna dotrzemy szerzej niż tylko na terenie naszego kraju. To ogromne wydarzenie nie tylko o charakterze żużlowym. Mieszkańcy są spragnieni tego typu wydarzeń.” – zauważa T.Budasz. “Od pewnego czasu sukcesywnie organizujemy eventy artystyczne czy kulturalne. Teraz czas na event sportowy. Mieszkańcom należy się dobre widowisko, dobre show i jestem przekonany, że ci mistrzowie świata którzy pojawią się w Gnieźnie zapewnią nam wspaniałą ucztę żużlową. Wierzę, że tej popularnej „szlaki” na najwyższym poziomie będzie 2 maja wiele!” – zakończył z przekonaniem prezydent Gniezna.

Karol Lejman (prezes One Sport)

Karol Lejman (prezes One Sport)

“Przede wszystkim chcielibyśmy podziękować Prezydentowi za zaufanie.” – mówił Karol Lejman, prezes One Sport – organizatora cyklu Speedway Best Pairs. “Wierzymy i jesteśmy przekonani, że będzie to impreza, która przyniesie satysfakcję miastu i jego mieszkańcom oraz kibicom. W takim formacie organizujemy ją od zeszłego roku. Przed nami duże wyzwanie. Zawody gwarantują przyjazd wielu gwiazd sportu żużlowego. Wokół SBP planujemy wiele wydarzeń dodatkowych, chociażby event, który na kilkanaście dni przed turniejem będzie go promował. W dniu zawodów nie zabraknie atrakcji dodatkowych dla kibiców. Przed nami sporo pracy przez ten czas, który pozostał do imprezy. Wspólnymi siłami damy radę i stworzymy wielkie, sportowe widowisko.” – zapewnia K.Lejman.

Prezes One Sport w ciepłych słowach wypowiada się na temat współpracy reprezentowanej przez niego firmy z działaczami GTM Start Gniezno. “Wierzę w ten ośrodek. Spotkaliśmy tutaj bardzo solidnego, wiarygodnego partnera” – mówi. “Wielkie słowa szacunku za to, co udało nam się do tej pory wypracować z klubem. Wierzymy, ze jest to początek naszej współpracy na kolejne lata. Wierzymy w żużel w Gnieźnie i w to, że zyskał on stabilny podmiot, który będzie zarządzał tym sportem w mieście i będzie to trwało lata, a my z naszymi imprezami pojawimy się częściej niż tylko raz.” – kończy K.Lejman.

Sporo pytań ze strony kibiców dotyczy między innymi cen biletów na zaplanowaną na 2 maja imprezę. Te zostaną zaprezentowane niebawem. Wiadomo jednak, że dzięki osiągniętemu porozumieniu z GTM Start fani, którzy zdecydowali się na zakup karnetów będą mogli w przedsprzedaży nabyć wejściówki na SBP z rabatem w wysokości 20%. Sama przedsprzedaż rozpocznie się już w przyszłym tygodniu.

Tomasz Wojciechowski (prezes GTM Start Gniezno)

Tomasz Wojciechowski (prezes GTM Start Gniezno)

Z dużej ilości pracy do wykonania zdają sobie sprawę działacze gnieźnieńskiego klubu. “Zapewniam, że dokonamy wszelkich starań aby ta impreza okazała się organizacyjnym sukcesem oraz wielkim widowiskiem dla kibiców. Fani są warci tego, aby zrobić taką imprezę w Pierwszej Stolicy” – mówił na czwartkowym spotkaniu prezes GTM Tomasz Wojciechowski.

Paweł Przedpełski

Paweł Przedpełski (Monster Speedway Team)

Wśród rywalizujących zawodników oglądać będziemy m.in. Pawła Przedpełskiego. Pochodzący z Torunia żużlowiec w cyklu Speedway Best Pairs reprezentować będzie barwy Monster Speedway Team. “Trochę czasu minęło od mojego występu tutaj” – mówił. “Czuję się bardzo dobrze na torze przy Wrzesińskiej. Mam nadzieję, że ten rok będzie  szczęśliwy dla mojego teamu. Impreza to fajna promocja dla tutejszego klubu oraz miasta” – zakończył zawodnik, który znalazł się w jednej drużynie wspólnie z takimi znakomitościami światowego speedwaya jak Greg Hancock czy Chris Holder.

Druga runda Speedway Best Pairs na torze w Gnieźnie odbędzie się we wtorek 2 maja. Początek o godzinie 17.30. Zmagania w ramach tego cyklu zainaugurowane zostaną w Toruniu 25 marca. Ostatnia runda 25 maja w niemieckim Landshut.

Tekst i foto: Radosław Majewski