D.Stalkowski: “Atmosfera jest super!”

Do kadry gnieźnieńskiego zespołu dołączył pod koniec ubiegłego roku i z tego powodu nie mógł pokazać się kibicom przy okazji oficjalnej prezentacji drużyny na sezon 2017. Damian Stalkowski jest trzecim (obok Patryka Fajfera i Kevina Fajfera) młodzieżowcem w kadrze GTM Start Gniezno. Pozyskany na zasadzie wypożyczenia z bydgoskiej Polonii żużlowiec intensywnie trenuje, by być jak najlepiej przygotowanym do reprezentowania barw nowego klubu na torach PLŻ2.

Na początku lutego junior GTM Start udał się wspólnie z większością drużyny na obóz zimowy do włoskiej miejscowości Maso Corto. “Obóz jak najbardziej na plus” – podsumowuje z pełnym przekonaniem “Dużo nowych rzeczy i wiadomości, dużo biegaliśmy na nartach biegowych – był to dla mnie pierwszy raz, ale było naprawdę fajnie. Myślę, że przez ten czas dobrze się drużyna zintegrowała” – zauważa młodzieżowiec, który pozytywnie ocenia współpracę z Damianem Salwinem. To psycholog sportowy będący częścią sztabu szkoleniowego w GTM Start. “Zajęcia z Panem Damianem są bardzo korzystne, potrafi przemówić do rozsądku jak coś zrobię źle i bardzo za to dziękuje.” – ocenia bydgoszczanin. “Po kilku zajęciach z psychologiem czuję się lepiej mentalnie. Pan Damian posiada również techniki psychologiczne, które myślę że nigdy w życiu nie przyszłyby mi do głowy” – kończy D.Stalkowski.

Obóz był pierwszym kontaktem żużlowca z całą drużyną.  Niespełna osiemnastoletni Damian w samych superlatywach wypowiada się na temat atmosfery panującej w teamie. Mimo delikatnych obaw o przyjęcie przez resztę zawodników wszystko było w jak najlepszym porządku. “Odniosłem wrażenie, że atmosfera jak na chwilę obecną jest super” – przekonuje. “Każdy z każdym dobrze rozmawiał, pożartował. Oby tak zostało w sezonie.” – mówi D.Stalkowski.

baner_news_teamoboz

“Atmosfera w drużynie jest super” – ocenia D.Stalkowski

Przygotowania zawodników do sezonu wkraczają w decydującą fazę. Dopinane są między innymi kwestie sprzętowe. Jakim parkiem maszynowym będzie dysponował junior GTM Start? “Kwestie sprzętowe są praktycznie dopięte na ostatni guzik. Będę dysponował dwoma motocyklami.” – informuje. Dobiegają końca przygotowania fizyczne, a w najbliższych dniach Damian planuje rozpocząć jazdę na motocrossie.

Przed bydgoszczaninem pierwszy sezon startów w nowych barwach, w nowym klubie. GTM Start ma w kadrze trzech młodzieżowców, których czeka rywalizacja o miejsce w składzie. “Oczywiście jestem gotów na podjęcie rękawicy. Musi być między nami zdrowa rywalizacja. Sezon jest długi, zawodów bardzo dużo, a w imprezach drużynowych nie liczy się wynik indywidualny lecz to co pokaże cała trójka. Tak jak wspomniałem, musimy tworzyć zgrany zespół, rywalizować na zdrowych zasadach.” – przekonuje D.Stalkowski.

Damian Stalkowski żużlowy certyfikat uzyskał w roku 2015. W ligowym debiucie na torze w Ostrowie Wielkopolskim zdobył jeden punkt. W sezonie 2016 wystąpił w sześciu meczach bydgoskiej drużyny i uzyskał średnią 0,733 na bieg.

Tekst: Radosław Majewski