SBP: gwiazdy speedwaya przyjadą do Gniezna

Sezon 2017 dostarczy kibicom w Gnieźnie emocji sportowych na najwyższym poziomie! 2 maja w Pierwszej Stolicy odbędzie się druga runda Speedway Best Pairs w której weźmie udział siedem par składających się z czołowych zawodników z Gregiem Hancockiem oraz Chrisem Holderem na czele. Poznaliśmy składy kilku teamów rywalizujących w tegorocznej odsłonie tego prestiżowego cyklu. Inauguracja SBP 25 marca w Toruniu, a trzecia (ostatnia) runda odbędzie się 25 maja w niemieckim Landshut.

 

Pierwszy oficjalnie zaprezentowany team to Fogo Power. W składzie ekipy prowadzonej przez Adama Golińskiego znaleźli się najlepsi polscy zawodnicy, uczestnicy cyklu Grand Prix – Bartosz Zmarzlik oraz Piotr Pawlicki. Zestawienie uzupełnia Przemysław Pawlicki. Zespół Fogo Power broni tytułu wywalczonego w ubiegłym roku. “Chcemy wygrać i obronić tytuł. To jest nasz cel” – mówi menedżer A.Goliński w materiale dla speedwaypairs.com “Proszę jednak zwrócić uwagę, jak trudna była rywalizacja w zeszłym roku. Rywalizacja trwała do ostatniego biegu. Wiele było równorzędnych teamów, z których kilka miało szanse na zwycięstwo jeszcze w końcówce ostatnich zawodów w Ostrowie. Właśnie z tego powodu nie stajemy do rywalizacji w roli faworytów. Jednak naszym celem jest zwycięstwo!” – zakończył.

Korekty zaszły w składzie kolejnego z teamów – Trans MF Pro Race Team. Przedostatnia ekipa z roku 2016 wzmocniła się piątym zawodnikiem cyklu SEC 2016 – Leonem Madsenem. Przysłowiowe pierwsze skrzypce ma stanowić jednak Niemiec Martin Smoliński. Trzecim jeźdźcem sponsorowanego przez niemiecką firmę zespołu będzie rodak Smolińskiego, dwukrotny wicemistrz Niemiec do lat 21 – Mark Riss. “W tym roku celujemy w podium. Mamy duże możliwości, a ja chce pokazać całemu żużlowemu światu, na co mnie stać” – mówi kreowany na lidera Trans MF Pro Race Team Martin Smoliński.

Greg_Hancock

Amerykanin Greg Hancock wystąpił w pierwszej edycji turnieju Hil-Gaz “Back In Town, żużel wraca do Gniezna”

Mocne nazwiska znajdziemy w składzie czwartej drużyny SBP 2016. Monster Energy Speedway Team tworzą znakomity Amerykanin Greg Hancock oraz czwarty żużlowiec Speedway Grand Prix 2016 Australijczyk Chris Holder. Rezerwowym będzie torunianin Paweł Przedpełski. Ekipa prowadzona przez Joe Parsonsa uważana jest za jednego z faworytów cyklu SBP 2017.

Debiutantem w sezonie 2017 będzie zespół Eko-Dir Speedway Team. W szeregach tej drużyny znaleźli się zawodnicy Betard Sparty Wrocław – Maciej Janowski, Vaclav Milik, Maksym Drabik oraz Szymon Woźniak. Menadżerem został Rafał Dobrucki. Trener Betard Sparty oraz juniorskiej Żużlowej Reprezentacji Polski nie ukrywa, że jego zespół będzie walczył o zwycięstwo w cyklu SBP.

Pełne zestawienia kolejnych drużyn – Nice Racing oraz Boll Team jak na razie nie zostały zaprezentowane. Organizatorzy cyklu – One Sport – informują za pośrednictwem strony www.speedwaypairs.com, że w bieżącym roku wśród rywalizujących par nie zabraknie City Teamu w składzie którego znajdzie się m.in. Erik Riss. Debiutant w SPB, Niemiec największe sukcesy odnosił w żużlu na długim torze – w sezonie 2014 oraz 2016 został Indywidualnym Mistrzem Świata.

Tekst: Radosław Majewski
Wypowiedzi: oficjalny serwis Speedway Best Pairs – www.speedwaypairs.com