Obóz narciarski we Włoszech

Żużlowcy GTM Start Gniezno szykują się do sezonu. Kolejnym etapem przygotowań do rozgrywek PLŻ2 jest obóz, który rozpoczyna się dzisiaj we Włoszech. Do Maso Corto pojechała niemal cała drużyna wraz z psychologiem Damianem Salwinem. Zabrakło tylko Mateja Kusa – Czech trenuje na nartach we Francji oraz Olivera Berntzona i Jonasa Davidssona – Szwedzi mają obowiązki wobec swoich sponsorów.

Maso Corto to mała, alpejska wioska we włoskim Tyrolu Południowym, położona na wysokości 2 tysięcy metrów n.p.m. Czerwono-czarni będą tam szlifowali formę między innymi na nartach zjazdowych oraz biegowych. Żużlowcy mają ponadto do dyspozycji basen. Tygodniowy obóz w górach ma służyć także integracji całej drużyny.

Wyjazd na tor planowany jest w marcu. Do tego czasu zakończone zostaną wszystkie prace przygotowawcze związane m.in. z dopasowaniem bandy do wymagań regulaminowych. Jak tylko pogoda pozwoli rozpoczną się treningi na torze oraz rozegrane zostaną spotkania sparingowe. W planach sztabu szkoleniowego GTM Start są konfrontacje z zespołami z Wrocławia, Daugavpils oraz Bydgoszczy. Posiadacze karnetów kontrolne spotkania obejrzą za darmo.

Pierwsza oficjalna impreza na stadionie przy ulicy Wrzesińskiej odbędzie się 30 marca – zgodnie z kalendarzem PZM będą to eliminacje do Złotego Kasku. Inauguracja rozgrywek ligowych w niedzielę 9 kwietnia. Kibice w Grodzie Lecha obejrzą rywalizację GTM Start Gniezno z Kolejarzem Opole, którego szeregi w zimowej przerwie zasilił m.in. Adrian Gomólski. To nie koniec żużlowych atrakcji dla sympatyków czarnego sportu. Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu ligowego – na sobotę 1 kwietnia – zaplanowana została druga edycja turnieju Back In Town. O szczegółach tej imprezy więcej informacji niebawem.

Tekst: Radosław Majewski
Foto: http://www.meranerland.org/