Norbert Krakowiak z kontraktem „gościa juniora”

Kadra gnieźnieńskiego klubu wzbogaciła się o kolejnego zawodnika. Umowę na występy w czerwono-czarnych barwach parafował Norbert Krakowiak. Pochodzący z okolic Gniezna wychowanek Ostrovii Ostrów, obecnie związany kontraktem z KS Toruń, dołączył do GTM Start na zasadach „gościa juniora”. Jeśli osiemnastolatek zyska uznanie sztabu szkoleniowego, to w meczu ligowym na najniższym szczeblu rozgrywek będzie mógł startować tylko na pozycjach seniorskich.

W kadrze GTM Start znajduje się czterech krajowych seniorów. To bracia Krzysztof oraz Mirosław Jabłońscy, Marcin Nowak i Adrian Gała.  “Młodzieżowiec Get Well Toruń to nasze zabezpieczenie na wypadek nieprzewidzianych okoliczności, na przykład ewentualnych kontuzji” – mówi menadżer sportowy gnieźnieńskiego Startu Rafael Wojciechowski. “Norbert jest młodym, perspektywicznym zawodnikiem. Wiążemy z nim nadzieje na przyszłość, być może w kolejnych latach będzie reprezentował nasze barwy.” – zakończył. Krakowiak już w ubiegłym roku korzystał z przychylności działaczy nowego klubu i trenował na obiekcie przy ul. Wrzesińskiej.

nkrakowiak_akcja_trening

Norbert Krakowiak podczas treningu w Gnieźnie

W sezonie 2016 Norbert Krakowiak zadebiutował na torach Ekstraligi. Było to 1 maja na Motoarenie w Toruniu, podczas meczu z Unią Tarnów. Siedemnastoletni wtedy zawodnik wywalczył w tym spotkaniu dwa punkty z bonusem. Cały sezon nie należał jednak do udanych. Młodzieżowiec borykał się z kontuzjami, które nie pozwoliły mu rozwinąć skrzydeł i zaprezentować pełni umiejętności – wystąpił tylko w trzech meczach ligowych Get Well Toruń (średnia 0,750/bieg).

N.Krakowiak zapewnia, ze z pierwszego roku startów w Ekstralidze wyciągnął wnioski i w zimowej przerwie intensywnie pracuje nad tym, aby pod każdym względem – fizycznym oraz sprzętowym – być odpowiednio przygotowanym do wyjazdu na tor na wiosnę i walki o skład w swoich drużynach.

Przypomnijmy, że w sezonie 2017 kluby występujące w PLŻ2 mogą mieć w składzie dwóch zawodników na zasadzie gościa. Umowy można zawierać do 31 marca. Zgodnie z regulaminem gościem może być tylko junior z klubu PGE Ekstraligi. W zestawieniu meczowym może on znaleźć się na pozycjach 1-5 bądź 9-13 i jest liczony do wymaganej regulaminowo liczby zawodników krajowych w składzie drużyny. Gościem nie może być uczestnik finału IMŚJ, IMEJ, DMŚJ oraz DMEJ w sezonie 2016.

Tekst: Radosław Majewski
Foto: Natalia Gotter (Natalia Gotter Fotografia)