Rafael Wojciechowski działaczem roku w Gnieźnie

W piątkowy wieczór w auli I Liceum Ogólnokształcącego odbyła się XII Gala Orzeł Gnieźnieńskiego Sportu. Organizatorem plebiscytu był Urząd Miasta, a powołana przez Prezydenta Gniezna Tomasza Budasza kapituła w skład której weszli dziennikarze sportowi lokalnych mediów wybrała dziesiątkę najlepszych sportowców ubiegłego roku. Przyznano także nagrody w kategorii działacz roku, trener roku, drużyna roku, odkrycie roku oraz impreza roku.

mpowalowski_gala

Zastępca prezydenta – Michał Powałowski

Wśród wyróżnionych znalazł się Rafael Wojciechowski, menadżer sportowy w GTM Start, główny inicjator powołania klubu. Statuetkę w kategorii “Działacz roku” odebrał z rąk zastępcy prezydenta Michała Powałowskiego.  “Działacze wkładają wiele zachodu, aby każdy z klubów mógł sprawnie funkcjonować i zapewnić sportowcom godne warunki do treningu” – mówił M.Powałowski. “Mam zaszczyt uhonorować osobę, która od wielu lat funkcjonuje w tej dyscyplinie sportu. Przeżywała z tą dyscypliną wzloty i upadki, ale zawsze była, nigdy nie załamywała rąk. W tym najtrudniejszym momencie, kiedy zabrakło ryku silników na Wrzesińskiej zrobiła wszystko, aby te mechaniczne konie powróciły na nasz przepiękny obiekt.” – zakończył.

rwojciechowski_gala

Rafael Wojciechowski – działacz roku w Gnieźnie

“Bardzo dziękuję za to wyróżnienie, choć uważam, że jest to trochę przedwcześnie.” – mówił Rafael Wojciechowski. “Działa to bardzo motywująco. Sukcesu nie odnosi się w pojedynkę. Składa się na to praca wielu ludzi. Z tego miejsca chciałbym podziękować całemu zarządowi, wszystkim współpracownikom, a także tym, którzy przychylnie patrzą na ten sport. Dziękuję władzom miasta, panu prezydentowi. Bez pracy i zaangażowania tych wszystkich osób nie byłoby tego.” – zakończył.

Ponadto w kategorii “Impreza roku” nominowany był turniej Hil-Gaz “Back In Town, żużel wraca do Gniezna”. Wrześniowe zawody znalazły się w najlepszej trójce. Statuetka decyzją kapituły trafiła ostatecznie na ręce organizatorów Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej.

Dodajmy, że sportowcem roku 2016 w Gnieźnie wybrana została Klaudia Piórek (karate), trenerem Dariusz Szarzyński (zapasy). Drużyną roku został zespół rugbystów KS Tytan Gniezno. Statuetka “Odkrycie roku” trafiła do Szymona Bereźnickiego (zapasy). Nagrodę dodatkową, specjalne wyróźnienie za działalność na rzecz sportu w Pierwszej Stolicy odebrał Przemysław Urbaniak (piłka nożna).

nagrodzenie_gala12

XII Gala Orzeł Gnieźnieńskiego Sportu – nagrodzeni

Tekst: Radosław Majewski
Foto: Roman Strugalski (sportgniezno.pl)