Gniezno gospodarzem rundy Speedway Best Pairs!

Trzynasty dzień miesiąca, w dodatku piątek, wcale nie musi być pechowy! Mamy bardzo dobre wiadomości dla fanów żużla w Pierwszej Stolicy! Kibice mogą rezerwować datę 2 maja (wtorek). Długi weekend w Pierwszej Stolicy Polski będzie okraszony znakomitymi emocjami sportowymi! Tego dnia na torze przy ulicy Wrzesińskiej rozegrana zostanie druga runda Speedway Best Pairs! Wydarzenie transmitowane będzie na żywo przez Eurosport – telewizyjny przekaz dotrze do ponad 70 krajów Europy i regionu Azji i Pacyfiku.

Speedway Best Pairs to cykl turniejów w których zmierzą się teamy sponsorskie. Międzynarodowa obsada zawodników biorących udział w cyklu SBP gwarantuje najwyższy poziom sportowych emocji. O tytuł najlepszej żużlowej pary w 2017 roku zawodnicy będą rywalizować w trzech rundach, z których dwie pierwsze odbędą się w Polsce. Pierwsza 25 marca na Motoarenie w Toruniu. Będzie to inauguracją sezonu żużlowego w naszym kraju w doborowej stawce zawodników. Runda druga w Gnieźnie 2 maja. Cykl zamknie impreza w niemieckim Landshut – 25 maja.

foto_prezydent_budasz

Prezydent Gniezna – Tomasz Budasz

Impreza, której będziemy świadkami w maju to wydarzenie dużego kalibru. Organizacja drugiej rundy SBP nie byłaby możliwa bez wsparcia Miasta Gniezna. “To jedna z imprez żużlowych o randze europejskiej, transmitowana przez jedną z czołowych stacji sportowych na świecie. Wielkie wydarzenie dla naszego miasta” – mówi Prezydent Gniezna, Tomasz Budasz.

Więcej szczegółów niebawem. W nadchodzącym tygodniu zorganizowana zostanie konferencja prasowa z udziałem Prezydenta Gniezna oraz działaczy GTM Start Gniezno w trakcie której przekażemy wiele informacji związanych z Speedway Best Pairs w Pierwszej Stolicy. O terminie i miejscu spotkania z przedstawicielami mediów poinformujemy.

Tekst: Radosław Majewski