Prace na torze, plany sparingowe

Na obiekcie przy ulicy Wrzesińskiej rozpoczęły się prace modernizacyjne. Prowadzone przez GTM Start Gniezno oraz GOSiR działania mają na celu dostosowanie obiektu do wymagań regulaminu. Zgodnie ze złożonymi wcześniej deklaracjami uzupełniona zostanie nawierzchnia gnieźnieńskiego toru. Dowieziony materiał będzie odpowiednio ułożony.

Ponadto naprawiana jest banda wokół toru, część z elementów podlega całkowitej wymianie. Całość będzie przystosowana do nowych wymagań na sezon 2017 określonych przez Polski Związek Motorowy. Prace – jeśli warunki pogodowe będą sprzyjające – powinny się zakończyć w lutym.

Sztab szkoleniowy planuje już pierwsze spotkania kontrolne gnieźnieńskiej drużyny. W ramach przygotowań do występów w lidze czerwono-czarni zmierzą się z ekipą Lokomotiv Daugavpils oraz Polonią Bydgoszcz. Zawodnicy GTM Start sprawdzą także swoją formę na tle rywala z Ekstraligi – w planach jest towarzyski pojedynek ze Betard Spartą Wrocław. Konkretne terminy sparingów nie zostały jeszcze ustalone. Wszystko uzależnione jest od tego, kiedy uda się rozpocząć treningi na torze.

Prace na stadionie przy ul. Wrzesińskiej w obiektywie:

Tekst: Radosław Majewski