Danny Maassen: To było niesamowite uczucie!

W czasie minionego okresu transferowego Danny Maassen związał się umową z GTM Start Gniezno. Dla 22-letniego zawodnika z Niemiec jest to pierwszy klub w lidze polskiej.

Danny Maassen przyznał, że miał jeszcze jedną propozycję z kraju nad Wisłą. Ponadto zaznaczył, że jest świadomy tego, iż w kadrze GTM Startu Gniezno znalazło się kilku naprawdę dobrych zawodników, jednocześnie zapewniając, że on również będzie dysponował szybkimi motocyklami. – „Miałem jeszcze jedną ofertę z Polski, ale postanowiłem wybrać GTM Start Gniezno, bo jest to naprawdę profesjonalny i dobry klub. Wiem, że w drużynie jest wielu dobrych zawodników, ale ja również będę szybki. Będę przygotowany w stu procentach, by osiągać dobre wyniki” – powiedział Niemiec.

10 grudnia 22-latek wziął udział w prezentacji czerwono-czarnych. Maassen był pod wrażeniem przebiegu wydarzenia, a także tego, że cieszyło się ono sporym zainteresowaniem ze strony sympatyków speedwaya. – „Prezentacja była naprawdę udana. Bardzo lubię ludzi z klubu oraz tych wspaniałych kibiców! Niewiarygodne jest to, jak wiele osób zebrało się, by zobaczyć drużynę. To było niesamowite uczucie!” – dodał.

jt7a4821

Danny Maassen podczas prezentacji GTM Start

Maassen zdradził, że działacze GTM Startu oraz mieszkańcy pierwszej stolicy Polski wywarli na nim pozytywne wrażenie. – „Uważam, że podpisanie kontraktu z GTM Startem Gniezno było dla mnie najlepszą opcją. Wybrałem się do tego miasta wraz z moim tatą i przez wszystkich byliśmy mile witani. Sądzę, że stworzymy świetny zespół. W drużynie panuje dobra atmosfera, co jest istotne” – podkreślił.

Przyszły sezon będzie dla Niemca debiutanckim w lidze polskiej. W związku z tym będzie musiał zapoznać się ze specyfiką torów w kraju nad Wisłą. – „Przede wszystkim muszę nauczyć się jeździć na polskich torach. Nigdy nie startowałem w tej lidze… Później będę myślał o tym, jak być coraz szybszym i szybszym. Zrobię wszystko, by prezentować się z jak najlepszej strony! Mam nadzieję, że klubowi działacze oraz kibice będą zadowoleni z mojej jazdy. Dołożę wszelkich starań, by punktować na wysokim poziomie” – podsumował Danny Maassen.

Tekst: Mateusz Domański