Rozmowy kontraktowe w toku

Pierwszego listopada poznaliśmy regulamin rozgrywek obowiązujący w Polskiej 2. Lidze Żużlowej. Ostatecznie Polski Związek Motorowy zdecydował, że drużyny będą mogły korzystać z dwóch zawodników zagranicznych. W meczowym składzie zespołu musi się znaleźć przynajmniej trzech polskich seniorów oraz dwóch młodzieżowców. Zdecydowano także, że kluby będą mogły zakontraktować „gościa juniora”. Zawodnikiem występującym na takich zasadach może być tylko junior związany umową z zespołem PGE Ekstraligi, nie będący uczestnikiem finału IMŚJ, IMEJ, DMŚJ oraz DMEJ w poprzednim sezonie. Co istotne, w klubie z najniższego szczebla rozgrywek, na zasadach „gościa juniora” może on wystąpić tylko na pozycjach 1-5 bądź 9-13. Każdy klub może posiadać dwóch takich żużlowców, przy czym w meczu ligowym może wystąpić tylko jeden taki zawodnik. Poza tym, zawodnik taki może podpisać kontrakt na zasadzie „gościa juniora” tylko z jednym klubem na cały sezon ligowy.

Głośno przeciw oficjalnym ustaleniom w kwestii gościa zaprotestowali działacze Kolejarza Opole, którzy w piśmie skierowanym również do naszego klubu proszą “o solidarne odstąpienie z możliwości korzystania w sezonie 2017 z zawodników młodzieżowych z klubów ekstraligowych w charakterze gościa”. „Ustosunkowaliśmy się pozytywnie do tego apelu wydanego przez prezesa klubu z Opola” – mówi dyrektor GTM Start Gniezno Piotr Mikołajczak. „W zbliżającym się sezonie nie planujemy korzystać z młodzieżowca na zasadach gościa” – przekazał.

Publikacja regulaminu zbiegła się w czasie z otwarciem okienka transferowego. Kluby występujące w polskich ligach mogą do 14 listopada zawierać umowy kontraktowe z żużlowcami. Co zrozumiałe, rozmowy z zawodnikami prowadzone są również przez działaczy GTM Start Gniezno. „Negocjujemy z różnymi zawodnikami – w kręgu naszych zainteresowań są i Polacy i obcokrajowcy” – mówi menadżer ds. sportowych Rafael Wojciechowski. Kibice czerwono-czarnych muszą się jednak uzbroić w cierpliwość w oczekiwaniu na konkretne nazwiska. „Dziś z pewnością one nie padną.” – przekazuje R.Wojciechowski. „O zawartych kontraktach poinformujemy najprawdopodobniej na zakończenie okienka transferowego. Chcielibyśmy przedstawić od razu całą kadrę na sezon 2017” – zakończył.

Konkretne nazwiska nie padają jak na razie także w innych ośrodkach drugoligowych – jeśli wszystkie zespoły przejdą pozytywnie proces licencyjny wówczas Polska 2. Liga Żużlowa będzie liczyć siedem zespołów. Poza GTM Start będą to drużyny z Opola, Krosna, Rawicza oraz ośrodków gdzie podobnie jak w Gnieźnie sport żużlowy się reaktywuje – Lublin, Poznań i Ostrów.

Działacze z Wrzesińskiej prowadzą także negocjacje z potencjalnymi sponsorami. Na 9 grudnia zaplanowane zostało spotkanie w klubie Vehikuł Czasu z podmiotami, które w sezonie 2016 wspierały GTM Start m.in. w organizacji turnieju „Hil-Gaz Back In Town, żużel wraca do Gniezna”. Bankiet będzie okazją do rozmów na temat współpracy w przyszłym roku, a także przedstawienie potencjalnym sponsorom klubu całego składu drużyny na sezon 2017. Przedstawiciele firm i goście, którzy chcieliby wziąć udział w tym wydarzeniu proszeni są o kontakt z sekretariatem klubu mailowo pod adresem biuro@startgniezno.com lub telefonicznie pod numerem 61 6669666.