Znamy wstępne plany sparingowe

Do rozpoczęcia ważnego dla żużlowców z Gniezna sezonu – w roli beniaminka pierwszoligowych rozgrywek – pozostało jeszcze dużo czasu. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia poznaliśmy plany sparingowe Car Gwarant Start Gniezno.

Menadżer drużyny Rafael Wojciechowski zaplanował wstępnie treningi oraz sparingowe konfrontacje z czwórką rywali. Czerwono-czarni zmierzą się z solidnymi przeciwnikami, bo za takich z całą pewnością należy uważać ekstraligowe teamy z Wrocławia oraz Leszna. Przypomnijmy, że leszczyńskie Byki mają przyjechać do Gniezna 25 marca na „Super-Mecz” – pojedynek Drużynowych Mistrzów Polski z Drużynowym Mistrzem II ligi.

Ponadto żużlowcy z Pierwszej Stolicy sprawdzą swoją formę na tle rywali z II ligi – z zespołami z Ostrowa oraz Poznania„To jest oczywiście tylko wstępny plan, jego realizacja jest w dużej mierze uzależniona od warunków atmosferycznych” – mówi menadżer pierwszoligowca. „Dziś nie jesteśmy w stanie powiedzieć jaka będzie pogoda na początku marca.” – dodaje R.Wojciechowski.

W planach sztabu szkoleniowego Car Gwarant Start Gniezno jest wyjazd na tor w dniu 5 marca. Pod uwagę brane są dwa scenariusze. Jeśli warunki atmosferyczne będą odpowiednie i pozwolą na przygotowanie domowego owalu, wówczas nastąpi to w Gnieźnie. W przeciwnym razie czerwono-czarni udadzą się do chorwackiego Gorican.

Poza treningowymi konfrontacjami z wymienioną wcześniej czwórką rywali wstępnie zaplanowany został także turniej. Miałby się on odbyć w Gnieźnie w Lany Poniedziałek, 2 kwietnia. Na razie jednak nie są znane bliższe szczegóły na ten temat.

Tekst: Radosław Majewski